Varam būt gandarīti, ka Lāčplēša dienā, 11. novembrī, svecītes par godu mūsu tautas brīvības cīnītājiem Madonā tiek iedegtas aizvien vairāk.
Mīlestības graviņa jau otro gadu, pateicoties Eināra Dumpja iniciatīvai, kora „Lai top!" un Madonas kultūras nama pārstāvju atsaucībai, vakarā un naktī izstaroja sarkanbaltsarkanu liesmiņu blāzmu. Arī Poruka ielā jau tradicionāli Beātes Ozoliņas vadībā iestādes un iedzīvotāji iededza svecītes un vakarēja kopā pie lielā ugunskura. Skanēja dziesmas, dzeja un brīvības stāsti. Svecīšu liesmas pie pāris ēkām ieblāzmojās arī Blaumaņa ielā.
Līdzās madoniešiem pie lielā ugunskura Poruka ielā šoreiz bija aicināts īpašs viesis – Rīgas Augšāmcelšanās draudzes mācītājs Guntis Kalme. Tikšanās ar Lutera Akadēmijas pasniedzēju, filozofu, vairāku grāmatu autoru Gunti Kalmi notika arī Madonas Lauksaimniecības konsultāciju biroja zālē, kur mācītājs dalījās atziņās par mūsu tautas likteni vakar un šodien.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.11.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto