1. un 2. novembrī Lazdonā un tās apkārtnē norisinājās Latvijas 95. gadadienai un Lāčplēša dienai veltīts tūristu pārgājiens sacensības, ko organizēja Madonas bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību, Lazdonas pamatskolu un Latvijas Jaunatnes sporta tūrisma federāciju.
Sacensībās, kuru mērķis ir veicināt jaunatnes patriotisko audzināšanu, popularizēt sporta tūrismu skolēnu vidū, kā arī noskaidrot labākās komandas tūristu kombinētajā pārgājienā, piedalījās skolēni no visas Latvijas – Rīgas, Sidgundas, Jēkabpils, Misas, Druvas, Rudzātiem un Jelgavas. Kopumā sacensībās piedalījās 19 komandas, tika pārstāvētas piecas vecuma grupas.
Pēc svinīgas pasākuma atklāšanas Lazdonas baznīcā un ziedu nolikšanas Vistiņlejas kapos pie skolotāja un ilggadējā Latvijas Jaunatnes sporta tūrisma federācijas priekšsēdētāja Jāņa Āboliņa kapavietas tika dots starts tūristu kombinētajam pārgājienam. Pieaugušo konkurencē tajā uzvarēja komanda „Neo Vimba" no Misas, vecākajā grupā 1. vietu ieguva Jelgavas komanda – BJC „Junda Remoss", vidējā grupā par galvenajiem laureātiem kļuva Rīgas Skolēnu pils komandas dalībnieki. Gan jaunākajā, gan visjaunākajā grupā 1. vietu izcīnīja Madonas BJC komanda.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.11.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
Foto no pasākuma