ĒRGĻU saieta namā šoceturtdien, 7. novembrī, pulksten 16 norisināsies latviešu gadskārtu rituāliem bagāta un muzikāla pēcpusdiena „Mārtiņš bija bagāts vīrs!".
– Laikā, kad raža novākta un rudens tiekas ar ziemu, jāsvin senie gadskārtu svētki – Mārtiņdiena, lai, kopā izdzīvojot senās tradīcijas, smeltos spēku ziemai līdz pat jaunam pavasarim. Šogad mēs Ērgļos Mārtiņu sumināsim īpaši kopā ar tautas mūzikas kopu „Pulgosnieši", ko vada Inese Maltavniece, un Ērgļu Profesionālās vidusskolas audzēkņiem, – uz pasākumu aicina Ērgļu novada pašvaldības kultūras darba organizatore Sandra Avotiņa. – Gaidot Mārtiņdienu, visi mīļi aicināti pulcēties saieta namā, līdzi ņemot dārzā izaudzēto burkānu, kāli, rāceni vai kādu garšvielas zālīti, ko pievienot gaiļa zupai, kas kopīgi svētku laikā tiks baudīta. Kopā ar „Pulgosniešiem" atcerēsimies senos rituālus, Mārtiņa dziesmas un rotaļas.
Autore: BAIBA MIGLONE