Šodien atvērto durvju diena Dzelzavas internātpamatskolā. Sen domāju, ka jāuzraksta par šo skolu, par skolas pedagogiem, par visu darbinieku saimi. Nu ir pienācis īstais brīdis, kad vienkārši nevaru nerakstīt.
Šī ir svētku diena gan bērniem, gan vecākiem. Jau atverot skolas durvis, izstaro siltums, uzmanību piesaista atbilstoši rudenim noformētie stendi.
Mans mazdēls Renārs mācās 5. klasē. Ir latviešu valodas stunda. Skolotāja individuāli darbojas ar katru bērnu. Pie reizes arī man velta uzmanību. Telpā, kur parasti ir ļoti rūpīga bērnu darbu izstāde, notiek vecāku sanāksme. Pārsteidzoši glīti un daudzpusīgi klāti galdi.
Ar muzikālu pieskaņu, ko sniedz 5. klases bērni un mūzikas skolotājs Atis Grīnbergs, sākas sarunas. Malkojot kafiju vai tēju un cienājoties ar pašu gatavotajiem gardumiem, uzmanīgi klausāmies psiholoģes Margrietas Brokas stāstījumu. Viņa pastāsta ļoti vienkārši, saprotami par to, ka vecākiem vispirms pašiem jārāda piemērs, tad tikai var prasīt no bērna, lai izpilda to, ko vecāki vēlas. Galvenais, ko psiholoģe uzsver, ka visam pāri ir mīlestība. Vispirms jāmīl pašam sevi, jāmīl savs bērns, jāmāca mīlēt dabu, saskatīt skaisto, mīlēt savu Dzimteni.
Tālāk ar e-žurnālu iepazīstina mācību daļas pārzine Aina Saliņa. E-žurnālā var redzēt bērnu sekmes mācībās.
Patīkamas sarunas ar 5. klases audzinātājām Ivetu Miļicinu un Daci Niedri. Mīļš paldies viņām par iejūtību, pacietību bērnu audzināšanā. Paldies visiem Dzelzavas internātpamatskolas pedagogiem un pārējiem darbiniekiem! Patīkami ienākt šajā skolā, tikai žēl, ka šoreiz bija maz bērnu vecāku.
Autore: AIJA RAZGALE,
Renāra vecmamma
Lubānā