Pašvaldības izdevuma „Madonas Novada Vēstnesis" oktobra numurā, domājams, daudzi ievēroja ziņu, ka beidzot ir stājušies spēkā saistošie noteikumi par suņu un kaķu turēšanu Madonas novadā, kā arī nodevu, kas maksājama pašvaldībai par mājdzīvnieku turēšanu.
Daļa iedzīvotāju noteikti priecāsies uzzināt, ka beidzot ir atrunāti visi tie jautājumi, kas saistīti ar mājdzīvnieku turēšanu, reģistrēšanu, izķeršanu noklīšanas gadījumā un tamlīdzīgi. Kā nekā, jau ilgus gadus par to ir diskutēts, rakstīts – un beidzot arī nonākts līdz „taustāmiem" rezultātiem. Tomēr, kā it visā, ir arī otra daļa iedzīvotāju, kas apšauba noteikumu lietderību un saskata tajā vien naudas iekasēšanu. Šādās domās ir kāda novada iedzīvotāja, kas oktobra nogalē sazvanīja laikrakstu „Stars": – Pirmkārt, nav skaidrs, kā gan tiks kontrolēts tas, vai īpašnieks reģistrē savus mājdzīvniekus un samaksā nodevu. Savukārt, vai patiesi no šīs iekasētās naudas, ko samaksās apzinīgākie, būs kāds labums? Saprotams, ka Madonā ar laiku varbūt arī izveidos kādu pastaigu laukumu, taču – kāds būs ieguvums lauciniekiem? Man visi mājdzīvnieki ir vakcinēti, dzīvo laukos, suns gana lopus. Tiek pieskatīts, tā ka arī dzīvnieku patversmē nenonāks, bet man jāmaksā tie paši 3 lati. Ja vēl parēķina klāt čipēšanu, ikgadējo vakcinēšanu… Nē, uzskatu, ka tā ir tīrākā naudas izkāšana, kas turklāt, visticamāk, būs spēle vienos vārtos, kad ieguvēji būs tikai pilsētnieki. Jau šobrīd vienīgais labums, ko kā lauciniece gūstu no savas pašvaldības, ir vienreiz gadā no sniega iztīrīts iebraucamais ceļš.
Lasītāja turklāt uzsvēra, ka noteikumos norādīts – tie stājas spēkā ar šā gada 18. oktobri. – Bet es, piemēram, izdevumu saņēmu dažas dienas vēlāk. Ko šis datums vispār tad nozīmē? Ka uzreiz pēc 18. oktobra visiem jādodas uz pilsētu reģistrēt savus mājdzīvniekus?
Mazliet sīkāk papētot Madonas novada pašvaldības saistošos noteikumus Nr. 7 „Pašvaldības nodeva par suņu un kaķu turēšanu Madonas novadā", tomēr atklājas, ka ir vairāki varianti, kuros mājdzīvnieku saimniekiem par suni vai kaķi nav jāmaksā vispār vai maksa gadā ir samazināta uz pusi.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.11.2013.
Autore: LAURA KOVTUNA