Madonas novada pašvaldības domes septembra sēdē deputāti lēma par pašvaldības jaunatnes lietu komisijas izveidi. Ar šo iniciatīvu klajā nāca domes deputāts Andris Sakne, kas norādīja, ka jau 2009. gada 9. jūlijā apstiprinātajos Madonas novada pašvaldības saistošajos noteikumos „Madonas novada pašvaldības nolikums", kas tika izstrādāti uzreiz pēc iepriekšējā domes sasaukuma ievēlēšanas, ir noteikts, ka atsevišķu pašvaldības funkciju pildīšanai dome no deputātiem un pašvaldības iedzīvotājiem ir izveidojusi vairākas pastāvīgās komisijas, tostarp arī jaunatnes lietu.
Dažādu iemeslu dēļ komisija tolaik netika izveidota, taču ik pa laikam pašvaldība saskaras ar jautājumiem, kas tomēr liek nopietni apsvērt nepieciešamību pēc šādas komisijas.
– Viens no gadījumiem bija nesen, kad Bērzaunē, iepazīstoties ar ES projekta „Meklējot Eiropas labāko praksi jauniešu noziedzības novēršanai" gaitu, no Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktores Ingas Milleres saņēmām pārmetumus, ka pašvaldībā nav starpinstitūciju sadarbības bērnu un jauniešu lietu jautājumos. Mums ir jaunatnes un izglītības lietu komiteja, taču tajā mazāk vērsta uzmanība uz to kontingentu, ar ko ikdienā strādā bāriņtiesas, sociālie darbinieki un policija. Manuprāt, būtu lietderīgi izveidot komisiju, kas nodrošinātu sadarbību starp dažādām institūcijām un veiktu preventīvus pasākumus, darbojoties ar bērniem un to vecākiem, – argumentēja Andris Sakne.
Viņa viedoklim piekrita arī Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs, norādot, ka diskusijas par komisijas izveidi bijušas jau vairākus gadus.
– Pats esmu saskāries ar situāciju, ka pašvaldībai ir prasīts izveidot starpinstitucionālu sadarbības modeli darbam ar jauniešiem. Novadā ir daudz riska grupas jauniešu, ar kuriem ir jāstrādā, un šī komisija būtu labs rīks, kas darbus varētu koordinēt, kā arī sekotu līdzi tam, kā tiek ieviesti dažādi uz jauniešu auditoriju orientēti projekti. Protams, būs arī virkne citu jautājumu, ar kuriem komisijai strādāt, taču, manuprāt, svarīgākā ir tieši starpinstitucionālās koordinācijas funkcija, – savu viedokli pauda Agris Lungevičs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.11.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AGRA VECKALNIŅA foto