Daudzās Latvijas skolās par tradīciju ir kļuvusi fukšu nedēļa, kuras laikā tiek iesvētīti un savējo saimei pieskaitīti jauniņie skolēni. Arī Madonas pilsētas 1. vidusskolā daudzu gadu garumā ierasts vienu nedēļu oktobrī veltīt aktivitātēm, kuru galvenie dalībnieki ir desmito klašu skolēni.
Visiem tik ļoti gaidītā fukšu nedēļa šogad izvērtās nedaudz citādāka kā iepriekšējos gados – ar citu Lielo pārbaudījumu, kurš galu galā sagādāja patiesu prieku un gandarījumu visiem tā dalībniekiem. It kā jau lielu pārmaiņu sākumā nebija, jo, kā ierasts, nedēļas pirmajā pusē desmito klašu skolēniem bija jāpārģērbjas un jāiejūtas dažādos tēlos. Pirmdien viņi staigāja, tērpušies kā senie romieši, bet otrdien skola bija pilna ar Merilinām Monro un Elvisiem Preslijiem, taču trešdien bija vērojams straujš līgavu un līgavaiņu pieaugums, ceturtdiena bija paredzēta kā mežstrādnieku diena, un piektdienas noslēguma pasākums – „Saldie 80.".
Pavērsiens notika ceturtdienas pēcpusdienā, jo desmitie, ievākuši „drošas ziņas" no iepriekšējo gadu fukšiem, cerēja uz veiklības un atjautības pārbaudījumiem skolas sporta laukumā vai Madonas ielās. Taču šogad „mežstrādnieku drēbēs ģērbtie" fukši, neko nenojaušot (aizdomas gan radīja līdzņemamie grābekļi, bet kāpēc tad jābūt arī iesmiem?), tika iesēdināti autobusā un nogādāti Madonas slimnīcas teritorijā, kur viņiem bija sevi jāapliecina labdarībā, veicot darbus citu cilvēku labā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.10.2013.
Autore: LAURA RUSKULE
Foto no pasākuma