18. oktobrī Praulienas pamatskolā norisinājās projekta „Atbildēt par tiem, kurus esam pieradinājuši" noslēguma pasākums. Projekts šajā skolā norisinājās jau no šā gada janvāra.
Kā atcerējās Praulienas pamatskolas direktore Tamāra Misiņa, projekts aizsākās ar skolas dalību Madonas novada dzīvnieku patversmes izsludinātajā logo konkursā: – Ļoti daudziem skolēniem mājās ir mīļdzīvnieciņi, tāpēc šī tēma mums, protams, ir tuva. Tā arī izlēmām piedalīties logo konkursā. Jau tika noskaidroti labākie darbiņi, noteikti uzvarētāji, bet galvenā mūsu doma projekta gaitā bija ar skolēniem pārrunāt atbildību pret dzīvniekiem un ar to saistītos jautājumus. Stundās stāstījām katrs par saviem mājdzīvniekiem, kā arī skolotāji bērniem atgādināja, ka rūpes pret savu četrkājaino draugu ietver ne tikai pabarošanu, samīļošanu, bet arī to, lai viņi neklaiņotu, nenonāktu patversmē, saņemtu nepieciešamo medicīnisko palīdzību un tamlīdzīgi. Tāpat projekta laikā savācām 960 kg makulatūras, naudu ziedojot patversmei. Bija arī doma vākt siltās segas, bet noskaidrojām, ka pagaidām to patversmei ir pietiekami. Skola piedalījās cita projekta pieteikumā, savā inventārā iegūstot ķerras, lāpstas, grābekļus. Darbarīkus pirmo reizi pielietojām dzīvnieku patversmē, kur bijām aizbraukuši nelielā talkā, kā arī iestādījām kociņus patversmes teritorijā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.10.2013.
Autore: LAURA KOVTUNA
Foto no skolas arhīva