Oktobra vidū saņēmām kādas lasītājas vēstuli: „Ar laikraksta „Stars" starpniecību vēlos noskaidrot, cik likumīga ir situācija, kas no šā gada 11. oktobra valda Rūpniecības ielas kvartālā, iekšpagalmā aiz Priežu aptiekas, pie gāzes laukuma nožogojuma esošās stāvvietas.
Tur izvietota zīme, ka stāvlaukumā atļauts noparkot automašīnu tikai ar Rūpniecības ielas 20/4 pilnvarotā atļauju, tāpat zīme izvietota arī mazliet tālāk, dalot uz pusēm pagalmu Rūpniecības 20/4 un pretējās mājas starpā. Deviņu gadu laikā, kopš Rūpniecības ielas kvartālā nopirkām dzīvokli, mašīnu varējām novietot, bet tagad blakus esošās mājas, cik saprotu – Rūpniecības 20/4, iedzīvotāji nolēmuši ieviest savu kārtību, ka mašīnas var novietot tikai viņi vai ar šīs mājas pilnvarnieka atļauju. Cik tas ir likumīgi? Un vai tiešām mēs, no tā sauktās Ķīnas mūra mājas, auto šeit vairs nevaram novietot? Varbūt uz šādas nots turpmāk arī jāsāk dalīt iebraucamo ceļu, jo tas iet gar mūsu māju – lai tad citi tur nebrauc? Rādās, ka turpmāk, pērkot dzīvokli, sākumā jānoskaidro, vai tam ir paredzēta vieta auto stāvvietā."
Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris komentēja, ka pēc Ministru kabineta noteikumiem stāvvietu ierobežot, nosakot, kam tā paredzēta, var tikai tad, ja stāvlaukums atrodas uz mājas zemes un tas izbūvēts par konkrētās mājas līdzekļiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.10.2013.
Autore: LAURA KOVTUNA
OĻĢERTA SKUJAS foto