Šoruden Rīgas „Dinamo" hokejisti, jau sesto gadu spēlējot Kontinentālajā hokeja līgā, ir jau sagādājuši daudz patīkamu brīžu – gan ar labāko sezonas startu, gan uzvarām citās spēlēs. Ir piedzīvoti arī sāpīgi zaudējumi, bet, neraugoties uz to, Rīgas dinamieši savā grupā atrodas augstajā 3. vietā. Viedokli, kā vērtē Rīgas dinamiešu startu šajā sezonā, lūdzu izteikt Madonas novada domes deputātus Rihardu Saulīti un Valentīnu Rakstiņu.
Priecīgu mirkļu ir vairāk
– Pagaidām viss ir okey. Rīgas „Dinamo" startu es vērtēju pozitīvi. Šajā sezonā ir viss, kas vajadzīgs hokeja līdzjutējiem, – uzvaras, vilšanās jeb – citiem vārdiem –
visa emociju gamma. Turklāt priecīgu mirkļu šogad ir vairāk un arī pats hokejs ir skatāmāks. Ir arī rezultāts, par ko līdzjutēji var priecāties. Ir izdevies piesaistīt arī stiprus leģionārus, un arī treneris Artis Ābols ir savējais. Katrā ziņā izcīnīt tiesības piedalīties izslēgšanas spēlēs mūsējiem šoreiz ir lielas izredzes, – uzskata Rihards Saulītis. – Vienīgais, kas skumdina, ir tas, ka Rīgas „Dinamo" spēles KHL neredz liela daļa valsts iedzīvotāju, it īpaši laukos. Izskatās, ka tiek lobēts VIASAT, it īpaši situācijā, kad LTV ir sporta kanāls, kas tiek translēts visā valsts teritorijā. Kāpēc tam nevarētu uzticēt hokeja spēļu, tāpat nozīmīgu turnīru translāciju citos sporta veidos ar Latvijas sportistu piedalīšanos? Vai tiešām valstij nav tik daudz līdzekļu, lai to nodrošinātu? Tam gan negribētos ticēt.
Pozitīvas emocijas
– Katra sezona tiek sagaidīta ar cerībām par komandas veiksmīgu startu, bet atšķirībā no dažām citām gaidītais šoreiz ir piepildījies, un dinamiešu spēle šajā sezonā raisa pozitīvas emocijas. Normāls sastāvs, normāli treneri, līdz ar to esmu diezgan pārliecināts, ka Rīgas dinamiešiem izdosies noturēties turnīra tabulas augšgalā arī līdz sezonas beigām, iegūstot tiesības piedalīties izslēgšanas spēlēs, – atzīst Valentīns Rakstiņš. – Viņi ir atraduši uzvaras garšu, turklāt, kā, piemēram, trešdienas vakarā pret ACSK, spēj demonstrēt arī raksturu. Parasti tādos gadījumos, kad tiek zaudēti trīs vārti pēc kārtas, tiek piedzīvots zaudējums visā spēlē, taču šoreiz dinamieši nenolaida rokas un cīnījās līdz galam. Tajā, ka komanda veiksmīgi spēlē, liels nopelns ir ne tikai trenerim Artim Ābolam, svarīga nozīme ir arī Ozoliņa faktoram. Labi velk arī leģionāri, un vārtus labi sargā vārtsargs. Reizēm tā sagadās, kad, ja spēcīgi ir visi posmi – ir, kas iemet ripu pretinieku vārtos, un ir, kas to noķer savos vārtos, ir arī rezultāts. Domāju, ka zemāk par 5. vietu turnīra tabulā nevajadzētu nokrist. Katrā ziņā tādas cerības ir, un novēlēsim Rīgas dinamiešiem to arī sasniegt.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA