Ik gadu vairāk nekā trešā daļa no ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušajiem cilvēkiem ir gājēji. Pērn 63% no šādiem letāliem negadījumiem notikuši krēslā vai tumsā. Lai aktualizētu drošu pārvietošanos diennakts tumšajā laikā, policija 16. oktobrī ar plašiem reidiem visā Latvijā atklāja tradicionālo akciju „Esi redzams!".
16. oktobrī policijas ekipāžas visā Latvijā, sākot krēslot, devās pie cilvēkiem un atgādināja par gaismu atstarojošu elementu lietošanu. Akcijas mērķis ir izglītot, skaidrot un aicināt ikvienu satiksmes dalībnieku diennakts tumšajā laikā lietot gaismu atstarojošus elementus, lai mazinātu risku iekļūt ceļu satiksmes negadījumos.
Akcijas „Esi redzams!" laikā pastiprināta uzmanība tiks pievērsta mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem – gājējiem un velosipēdistiem. Tāpat policija uzrunās arī autovadītājus, jo jāatceras – tiklīdz vadītāji izkāpj no automašīnas, tie kļūst par gājējiem un tumšajā laikā pakļauj sevi riskam, ja nelieto gaismu atstarojošus elementus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.10.2013.
Autore: LITA JUBERTE,
Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste