Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Madona kļūst aizvien gaišāka

Redakcija

Autors • 08.10.2013.

Madona kļūst aizvien gaišāka
Burtu lielums

Madonā turpinās ielu rekonstrukcija un tiek arī mainīti apgaismes ķermeņi. Pilsētas ielās tiek īstenots visai vērienīgs „elektrifikācijas plāns".

Kad kolēģis Agris Veckalniņš interneta vietnē ievietoja fotogrāfiju „no putna lidojuma", kuru apskatīja vairāk nekā 6000 interesentu, daudzi pat neticēja un izbrīnīti jautāja – vai tā tiešām esot Madona? Tā jau izskatoties pēc īstas Gaismas pilsētas… Tam, ka pilsēta kļūst aizvien gaišāka, piekrīt arī Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris.
Reizēm gan šķiet, ka, izgaismojot Madonas pilsētas teritoriju, līdzekļi netiek taupīti un apgaismojums vakaros ieslēdzas nedaudz par ātru, kad ir vēl salīdzinoši gaišs. Daudzi arī jautā, vai lampām tiešām jādeg visu nakti.
Kā pastāstīja Madonas pilsētas pārvaldnieks, apgaismojuma režīmu uzstāda elektriķis, un Madonā tas vienā daļā ielu ieslēdzas ar krēslas sensoriem, bet citā tiek izmantots pulksteņa mehānisms.
Tik precīzi, ņemot vērā mainīgos laikapstākļus, protams, otrajā variantā nemaz to nav iespējams noregulēt. Tad jau tas gandrīz, kā vecos laikos, kad šos pienākumus veica dežurējošais elektriķis Madonas tīklu rajonā, būtu jāuztic cilvēkam, kas tad atkarībā no tā, vai spīd saule vai ir apmācies laiks, katru dienu pieņemtu lēmumu, kad tas īsti jāieslēdz, bet šāda kārtība jau pieder pagātnei. Tagad ir citas tehniskās iespējas, tās ir tikai jāizmanto.
– Esam iecerējuši veikt eksperimentu. Vienā ielā plānojam naktī apgaismojumu daļēji izslēgt, piemēram, no pulksten 24 līdz pieciem vai puspieciem rītā, atstājot degam tikai trešo daļu apgaismes ķermeņu. Skatīsimies, kāda būs cilvēku reakcija, vai iedzīvotājus tas apmierinās vai tomēr būs daudz sūdzību. Madonieši šai ziņā ir diezgan prasīgi. Nedod Dievs, ja, piemēram, uz visas garās Raiņa ielas strīpas nedeg kāda lampa! Tad uzreiz ir liela neapmierinātība. Turpretī, ja eksperiments izdosies, līdzīgs apgaismojuma režīms, kad līdz pusnaktij degtu visas lampas, bet pēc tam līdz kādiem pulksten pieciem – katra trešā, varētu tikt uzstādīts arī citās ielās vai pat visā Madonas pilsētā, – pieļauj Guntis Ķeveris.
Vaicāts, vai pēc „elektrifikācijas plāna" īstenošanas palielināsies arī Madonas novada pašvaldības budžeta izdevumu sadaļa attiecībā uz patērētās elektroenerģijas samaksu, Madonas pilsētas pārvaldnieks atzīst, ka tie ar katru gadu palielinās, bet jāņem vērā, ka pēdējos gados ir būtiski pieaudzis arī apgaismes ķermeņu skaits, kā, piemēram, uz apvedceļa, tāpat Blaumaņa ielā un citviet.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.10.2013.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px