Šā gada janvārī Latvijas Stādu audzētāju biedrība izsludināja konkursu „Dārznīca 2013". Konkurss norisinājās jau otro gadu, un visiem Latvijas skolu 1.-6. klašu skolēniem tika dota iespēja kļūt par dārzniekiem piecu mēnešu garumā, audzējot trīs augus – tulpi, palso kastaņu un Kanādas egli, dokumentējot to augšanas gaitu, kā arī veicot novērojumus un secinājumus „Auga dienasgrāmatā".
Arī mēs – Praulienas pamatskolas 7. klases skolēni -, kas janvārī vēl bija 6. klases audzēkņi, nolēmām piedalīties šajā konkursā. Klasē tika izveidotas trīs komandas: „Zaļās pēdas", „Ziedošais dārzs" un „Violetie trollīši". Stādu audzēšanas darbs prasīja pacietību un lielu rūpību, kā arī vērojumi bija precīzi jāieraksta „Auga dienasgrāmatā". Neraugoties uz to, ka darbs bija diezgan ilglaicīgs – pieci mēneši -, skolēni konkursā piedalījās ar lielu aizrautību.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.10.2013.
Autore: SIGNIJA SMILTĀNE,
komandas „Violetie trollīši" kapteine