Pagājušajā piektdienā gandrīz 90 Latvijas olimpiskās dienas norises vietās bērni un jaunieši, sākot no bērnudārza apmeklētājiem un beidzot ar studentiem, nodevās sportiskām aktivitātēm.
Lielākajā daļā Latvijas tā bija rīta vingrošana, kas sākās pulksten 10, bet Madonas Valsts ģimnāzijas (MVĢ) skolēni olimpisko dienu uzsāka ar orientēšanos. Šī sporta veida izvēle gan nebija nejauša. MVĢ direktore Vanda Maderniece „Staram" pastāstīja, ka skolas orientēšanās sacensību norise ir iespējama, pateicoties 12.b klases panākumam.
– 12.b klase (tolaik vēl 11.b) piedalījās AS „Latvijas valsts meži" rīkotajās Mammadaba Dēka orientēšanās sacensībās. Vispirms notika reģionāla mēroga sacensības dažāda vecuma skolēniem, kurās 11.b uzvarēja un izcīnīja tiesības piedalīties Mežaparkā rīkotajās sacensībās, lai sacenstos ar citu reģionu uzvarētājiem. Viena no izcīnītajām balvām – orientēšanās poligons. Pie mums atbrauca „Latvijas valsts mežu" pārstāvji un kopā ar orientēšanās sporta treneri Gunāru Ikaunieku vasaras gaitā izveidoja orientēšanās kartes. Tika nolemts, kāds būs orientēšanās apvidus. Tas tika izveidots, neskarot pilsētas galvenās ielas. Iepriekšējā nedēļā kartes beidzot saņēmām. Jau agrāk bijām izlēmuši, ka olimpiskās dienas ietvaros organizēsim orientēšanās sacensības, un to arī paveicām, – pastāstīja Vanda Maderniece.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.10.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AGRA VECKALNIŅA foto