Andreja Eglīša ĻAUDONAS vidusskolā, kā esam jau informējuši, šajā mācību gadā atkal ir pieejams internāts.
Tas – pateicoties Ļaudonas pagasta pārvaldes iniciatīvai, kas internāta izveidi pamatoja gan ar nepieciešamību veicināt skolēnu piesaisti skolai, gan iespēju paplašināt tās piedāvājumu dažādu nometņu vai citu pasākumu organizēšanai vasaras mēnešos, jo Ļaudonā, kā zināms, vēl joprojām nav naktsmītņu, kas parasti ir tūristu un viesu pieprasītas.
Iecere izveidot skolā internātu guva arī Madonas novada domes deputātu atbalstu. Telpu renovācijā un to iekārtošanā tika ieguldīti gan novada pašvaldības, gan Ļaudonas pagasta pārvaldes līdzekļi. Bet finansējuma pietika tikai daļējam telpu aprīkoju-mam – 8 vietām jeb apmēram pusei, kā arī atpūtas istabas, koridora un daļēji virtuves zonas iekārtošanai.
Sākoties jaunajam mācību gadam, palielinājās arī pieprasījums pēc internāta. Izrādījās, ka tas ir pat lielāks, nekā iepriekš tika prognozēts, kad sākotnēji tika nolemts, ka telpas ar mēbelēm, gultasveļu utt. tiks aprīkotas pakāpeniski.
Ņemot vērā reālo pieprasījumu, Ļaudonas pagasta pārvalde nolēma lūgt Madonas novada pašvaldību piešķirt finansējumu pārējo skolas internāta telpu iekārtošanai. Izskatot šo jautājumu novada domes ārkārtas sēdē 17. septembrī, šim mērķim tika piešķirti Ls 4290,47.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA