Šodien, 1. oktobrī, visā pasaulē jau tradicionāli atzīmē Starptautisko veco ļaužu dienu. Daudzviet, tai skaitā Rīgā, ieplānoti plašāki pasākumi, arī vietējās pašvaldībās seniorus sveic ar sirsnīgu vārdu, skaistiem koncertiem un kādu našķi.
Jāatgādina, ka 1. oktobri ANO Ģenerālā asambleja par Starptautisko veco ļaužu dienu pasludināja 1991. gadā. Šī diena tiek atzīmēta ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību iedzīvotāju novecošanai, veco ļaužu dzīves problēmām un grūtībām, vientuļajiem vecajiem cilvēkiem. Madonas reģionā šai dienai ir skaista un optimistiska pieskaņa – pateikties senioriem par viņu dzīves gudrību, kas nodota tālākām paaudzēm, svinēt viņu nerimstošo dalību sabiedriskajā un kultūras dzīvē un smelties kopā būšanas prieku.
Aptaujājot Madonas reģiona pašvaldības, noskaidrojām, ka pārsvarā visur ir padomāts par Veco ļaužu dienas pasākumiem vai vismaz sirsnīgu sveicienu senioriem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.10.2013.
Autore: LAURA KOVTUNA