Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Kusas velosipēdisti — trešie Eiropā

Redakcija

Autors • 27.09.2013.

Kusas velosipēdisti — trešie Eiropā
Burtu lielums

Saņemta patīkama ziņa, ka pagājušās nedēļas nogalē (no 20. līdz 22. septembrim) Latvijas čempioni – Kusas pamatskolas komanda „Kusa-1" – sīvā cīņā ieguva 3. vietu Melnkalnē, kur notika 28. Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensības („European Traffic Education Contest").

1. vietā ierindojās Serbijas komanda, bet 2. vietā – Krievijas komanda.
Kusas pamatskolas jaunie satiksmes dalībnieki kopā ar skolotāju un velopulciņa vadītāju Agri Sāru jau ceturto gadu uzvarēja Latvijas jauno satiksmes dalībnieku sacensībās un ieguva tiesības pārstāvēt mūsu valsti Eiropas sacensībās. Latvijas, Madonas novada un Kusas pamatskolas vārdu sacensībās Melnkalnē popularizēja komandas „Kusa-1" dalībnieki: Elīna Burķīte, Viktorija Ūdre, Ivis Bogdanovs un Ralfs Duncis, kopā ar viņiem skolotājs – Agris Sārs.
Melnkalnē Kusas jaunie velosipēdisti mērojās spēkiem ar citu Eiropas valstu labākajiem jaunajiem satiksmes noteikumu pārzinātājiem un pedāļu minējiem. Kā atzina Kusas pamatskolas direktors Agris Sārs, sacensības nebija vieglas, tās prasīja iedziļināšanos, priekšzināšanas un koncentrēšanos: – Sacensības noritēja augstā līmenī, lai sasniegtu labu rezultātu, bija jāpacīnās. Piedalījās 21 komanda no 20 valstīm. Gan citās, gan šajās sacensībās būtiska nozīme rezultāta sasniegšanā bija gan regulāram iepriekšējam darbam (skolēni nodarbojas pulciņā jau no 1. klases), gan pirms sacensībām notikušajiem treniņiem, kuros bērni pilnveidoja savas ceļu satiksmes noteikumu zināšanas, velobraukšanas prasmes un fizisko sagatavotību. Latviju kā vienas skolas komanda Eiropas sacensībās pārstāvam otro gadu, bet četrus gadus esam kļuvuši par čempioniem. Līdz tam bija kārtība, ka Latvijas izlasi veido individuāli četri labākie skolēni no dažādām skolām. Beidzamajos divos gados, kad mainīts nolikums, uz sacensībām dodas komanda, kura ir uzvarējusi Latvijā. Pērn komanda „Kusa-1" sacensībās Polijā ieņēma dalītu 3. vietu, bet šogad pirms mums ir tikai divas komandas, tā ka šā gada panākums ir vērtējams daudz augstāk, ja salīdzina ar pagājušo gadu. Bērni ir gandarīti, un balvā viņi saņēma medaļas, kausus, diplomus.
Pēc CSDD sabiedrisko attiecību daļas speciālistes Agneses Korbes ziņām, šā gada panākumi tikai vairo iepriekšējos Latvijas un arī Kusas velosipēdistu sasniegumus starptautiskajās sacensībās.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

Foto no starptautiskajām sacensībām Melnkalnē

 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px