No 30. jūlija līdz 6. augustam Kioto (Japāna) norisinājās 10. pasaules ģeogrāfijas olimpiāde, kurā piedalījās arī Madonas Valsts ģimnāzijas (MVĢ) 10. klases skolēns Miķelis Dāvids Rikveilis.
Katru dalībvalsti pasaules olimpiādē pārstāvēja 4 skolēni. Kaut gan atšķirībā no citiem gadiem skolēni neveidoja komandas, bet zināšanās sacentās individuāli, Latvijas nosacītā „izlase", raugoties pēc skolēnu rezultātiem, 32 valstu konkurencē ieņēma 19. vietu, bet individuālajā vērtējumā Miķelis Dāvids Rikveilis ierindojās 108. vietā no 126 dalībniekiem, ko viņš pats vērtē kā labu panākumu, jo olimpiādes dalībnieku vecums ir bijis no 16 līdz 19 gadiem.
Dalība pasaules olimpiādē bija tikai noslēgums ilgam pārbaudījumu un mācību procesam. Vispirms bija jāizcīna uzvara starpnovadu ģeogrāfijas olimpiādē, kas arī tika izdarīts, bet vēlāk vēl jāiztur konkurence starp citiem labākajiem jaunajiem ģeogrāfiem, jo no 11 tikai 4 varēja pārstāvēt mūsu valsti Kioto. 10. klases skolēnam konkurēt ar 11. vai 12. klases skolēniem nebija viegli, taču pārbaudījums tika izturēts.
Gatavojoties pasaules olimpiādei, noderīgas bija gan skolā gūtās zināšanas, tostarp arī skolotājas Laimdotas Jansones sniegtie padomi, gan pašmācības ceļā gūtās iemaņas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.09.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
Foto no personiskā arhīva