Laiki mainās, mainās arī politiskās nostādnes, bet piemiņas un atceres vietas paliek.
Viena lieta, ja tas ir piemineklis, kas simbolizē aizgājušos laikos un neatrodas kritušo vai bojāgājušo atdusas vietās, kuru šādā gadījumā droši vien var pārvietot vai demontēt, ja vien tas nesatur māksliniecisko vērtību, bet, ja piemiņas plāksne vai piemineklis ir uzstādīts kapu vietā, tad pret to, kā tas visā civilizētajā pasaulē pieņemts, tomēr ir jāizrāda pienācīga cieņa un jāuztur kārtībā, lai tos, kas šo vietu apmeklē, pasargātu no negatīvām emocijām.
Vairāki lasītāji ir vērsušies laikraksta „Stars" redakcijā, aicinot aizbraukt uz Smeceres silu un paskatīties, kāda izskatās piemiņas vieta 1941. gada vasarā nošautajiem Madonas un tās apriņķa iedzīvotājiem. Vai tiešām tā vairs neesot to sarakstā, kas būtu jākopj Madonas novada pašvaldībai?
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.09.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto