Tuvojoties eiro ieviešanai un likumā noteiktajam datumam – 1. oktobrim, kad preču un pakalpojumu cenas ir jāuzrāda divās valūtās – latos un eiro -, daudzi uzņēmumi, negaidot oktobri, to dara jau tagad, lai klientiem vieglāk būtu pierast pie pārmaiņām.
Kā pirmās aktivitāti šai ziņā parādīja bankas, apdrošināšanas sabiedrības, kā, piemēram, „Balta", kas ne tikai jau no 22. augusta uzrāda polišu cenas latos un eiro, bet arī klientiem piedāvā bez papildu komisijas maksas, izvēloties atbilstošu kontu un veicot pārskaitījumu bankā, veikt maksājumu gan latos, gan eiro.
Arī Madonas novada pašvaldības uzņēmumi gatavojas eiro ieviešanai, kam nepieciešami papildu līdzekļi, kas iepriekš izdevumu sadaļā netika plānoti. Datoros ir jāpārprogrammē programmas, dažiem uzņēmumiem jāiegādājas arī jauni kases aparāti, un to visu bez naudas nevar izdarīt, bet valsts, kā zināms, šos izdevumus uzņēmējiem, tai skaitā pašvaldību kapitālsabiedrībām, nekompensēs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.09.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA