15. septembrī Andra Anša Špata lielogu dzērveņu jeb dižbrūkleņu laukos Laugas purvā Bīriņos bija ieradušies Madonas neredzīgo biedrības un Madonas pensionāru biedrības ļaudis, lai papildinātu ogu lasītāju talku.
Darbu vadītāja Līvija Pizāne stāstīja, ka iepriekšējā gadā tā esot pulcējusi ap 3000 lasītāju. Šogad ogas padevušās krietni labāk nekā pērn –
varētu ievākt aptuveni 80 t, pērn bija 58 t. Cilvēki brauc no tuvākām un tālākām vietām. Tie, kuri reiz te bijuši, atgriežas kopā ar draugiem. Tā kā mēs visi te bijām pirmo reizi, mūs pārņēma neliels šoks, ieraugot lielo ogu daudzumu.
Ogu lasīšana ir īsta relaksācija, tiek izkustinātas daudzas muskuļu grupas. Kāda kundze teica, ka šāda slodzīte pat sniedz baudu. Un kur tad vēl visi labumi no ogām. A. A. Špats atgādināja – ja ik rītu apēd vismaz trīs ogas, nebūs problēmu ar sirdi. Dižbrūklenes attīra nieres, veicina asinsriti, ātrāk atjauno muskuļu spēku un pasargā sirdi no infarkta riska un pārslodzes.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.09.2013.
LIESMA MEIERE