VARAKĻĀNU novada dome kārtējā sēdē izskatīja jautājumu par Varakļānu novada vēlēšanu komisijas izveidošanu. Kā bijām informējuši iepriekš, pieteikumus darbam Varakļānu novada vēlēšanu komisijā līdz 28. augustam varēja iesniegt reģistrētas politiskās organizācijas vai to apvienības, ne mazāk kā desmit vēlētāju grupa, novada domes deputāti.
Varakļānu novada domē tika saņemti pieteikumi par astoņiem novada vēlēšanu komisijas locekļu amata kandidātiem. Domes sēdē balsošana notika par katru kandidatūru atsevišķi pieteikumu iesniegšanas secībā.
Varakļānu novada dome nolēma izveidot Varakļānu novada vēlēšanu komisiju septiņu locekļu sastāvā un ievēlēja par Varakļānu novada vēlēšanu komisijas locekļiem Eviju Suhačevu, Sanitu Svalbu, Ēriku Zeimulu, Indru Balodi, Līgu Sondori, Aiju Ščucku un Guntu Āboliņu. Savukārt Varakļānu novada vēlēšanu komisijas locekļu kandidātu sarakstā tika iekļauta Inga Grudule.
Varakļānu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs tiks ievēlēts komisijas pirmajā sēdē, ko domes priekšsēdētājs Māris Justs plāno sasaukt septembrī.
Jāpiezīmē, ka seši no septiņiem Varakļānu novada vēlēšanu komisijas locekļiem dzīvo Varakļānu pilsētā, viens – Varakļānu pagastā, bet Murmastienes pagastā – neviens, jo Murmastienes pagasta iedzīvotāji darbam novada vēlēšanu komisijā nemaz netika pieteikti.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA