Kartupeļu svētki Madonā, kā „Staru" informē Madonas novada pašvaldības tirgus koordinatore Nadežda Seļma, notiks 28. septembrī, bet liels tirgotāju un pircēju pieplūdums bija vērojams jau pagājušajā sestdienā, kad Saieta laukumā notika tradicionālais ikmēneša tirgus.
To, ka šoreiz būs daudz tirgotāju, varējis prognozēt iepriekš. Madonas novada pašvaldības tirgus koordinatore N. Seļma atklāja, ka šoreiz jau iepriekš tikusi izrādīta patiešām liela interese – visi gribējuši braukt uz Madonu… Ļoti daudz bija rūpniecības preču tirgotāju, bet lielu daļu pircēju tomēr vairāk interesēja tieši vietējo zemnieku, amatnieku, košumkrūmu un dekoratīvo augu piedāvājums, gaļas un zivju izstrādājumi, rudens ogas (brūklenes, dzērvenes) un citas rudenīgas veltes.
Pēc vairāku mēnešu pārtraukuma tirgū atkal bija ieradušies daudzveidīgo gaļas izstrādājumu ražotāji no Lielvārdes, pie kuriem parasti veidojas gara pircēju rinda. Pilsētā jau bija paspējušas izplatīties runas, ka viņiem Madonā esot aizliegts tirgoties. Vai tā patiešām ir, to jautāju Madonas novada tirgus koordinatorei Nadeždai Seļmai.
– Tirgotāju no Lielvārdes Madonas tirgū nebija vairākus mēnešus tāpēc, ka viņi vasarā paplašināja ražošanas cehu. Jā, vietējie tirgotāji gan bija uzrakstījuši sūdzību par to, ka ikmēneša tirgos plaša vieta tiek atvēlēta rūpniecības preču tirdzniecībai, bet pret gaļas izstrādājumu tirdzniecību iebildumus neviens nav izteicis. Madonas novada pašvaldībā minētā sūdzība tika izskatīta, taču uz tikšanos domē neviens no tās autoriem nebija ieradies. Vienojāmies, ka arī turpmāk tiks rīkoti tirgi Saieta laukumā, bet būs mēneši, kad tajos būs nopērkams tikai zemnieku, mājražotāju un amatnieku piedāvājums, kā, piemēram, tas tiek plānots tirgū pirms Ziemassvētkiem. Taču Kartupeļu svētkos 28. septembrī būs iespēja iegādāties arī rūpniecības preces, – situāciju raksturo Nadežda Seļma.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.09.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto