Latvijas meži, neskartā daba ļauj Latvijai pozitīvi izcelties citu valstu starpā. Taču, gluži kā it visā, kamēr vieni ar mūsu vidi lepojas, saudzē un kopj, citi ar vieglu roku piemēslo, nedomājot par sekām.
Aija no Liezēres pagasta dalījās nelāgajos iespaidos, kas gūti pēc sēņošanas mežā: – Devos sēņot Cesvaines novadā un izvēlējos mazu meža celiņu, kas atzarojas no Dzeņumuižas-Grašu ceļa. Pēc pāris kilometriem ieraudzīju šādu ainu – svaigi nobraukāts nomaļais meža celiņš, un ceļa malā izgāzta nolietota sadzīves tehnika. Kā izskatījās – divi lieli ledusskapji, plīts un vēl šis tas. Vēl pirms kādām četrām dienām atkritumu šajā vietā nebija, jo biju mērojusi to pašu maršrutu. Šāds skats neļāva palikt vienaldzīgai. Cilvēki, kas to izdarījuši, acīmredzot rūpīgi to bija izplānojuši, jo šāda apjoma atkritumus nav iespējams pārvadāt vieglajā automašīnā. Tātad tika speciāli ņemta piekabe vai kravas busiņš, kas piekrauti un atvesti izgāšanai uz mežu. Turklāt vieta bija izvēlēta pēc iespējas nomaļāka.
Sieviete pat sazinājusies ar SIA „Madonas namsaimnieks", lai gūtu apstiprinājumu tam, ko pati jau zina, – nolietoto elektrotehniku bez maksas pieņem Madonā, Augu ielā 29, šķirošanas laukumā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.09.2013.
Autore: LAURA KOVTUNA