„Starā" jau informējām par ilggadējā SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētāja Bruno Kokara vēlmi atstāt amatu, lai dotos pensijā. Madonas novada pašvaldība augustā izsludināja pieteikšanos uz SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētāja vietu.
Savus pieteikumus līdz termiņa beigām bija iesnieguši trīs pretendenti, no kuriem viens, neatbilstot izvirzītajām prasībām, savu kandidatūru atsauca, tādēļ pretendentu izvērtēšanas komisijai bija jāizšķiras starp SIA „Alūksnes slimnīca" anesteziologa un reanimatologa Valda Reinerta un kādreizējās SIA „Cēsu klīnika" finanšu direktores Ivetas Ozoliņas kandidatūru.
Pirmos divus „izbrāķē"
Līdz 29. augusta Madonas novada pašvaldības domes sēdei abi pretendenti tikās ar slimnīcas kolektīvu, kura viedoklis, līdzīgi kā arī to deputātu, kuri apmeklēja šīs tikšanās, nebija vienprātīgs.
Domes deputāts Kaspars Udrass kolēģus informēja, ka tikšanās bijusi konstruktīva un abi pretendenti atbildējuši uz slimnīcas darbinieku jautājumiem, kā arī iepazīstinājuši ar savu redzējumu; tiesa, jau uzreiz pēc šīs tikšanās no slimnīcas personāla puses izskanējis viedoklis un lūgums jautājumu par jauno slimnīcas vadītāju pagaidām neskatīt un meklēt jaunas kandidatūras, jo viennozīmīga atbalsta nav nevienam no pretendentiem.
Līdzīgs viedoklis bija arī Daigai Maderniecei un Andrim Dombrovskim, kuri arī piedalījās kandidātu sanāksmē ar slimnīcas darbiniekiem. Viņi norādīja, ka 100% pārliecības nav ne par vienu no pretendentiem un šajā gadījumā būtu jāieklausās arī slimnīcas darbinieku viedoklī, kuri šaubās par viena vai otra kandidāta spēju vadīt iestādi, kuras nozīmi Madonas novadā nav iespējams pārvērtēt. Savukārt Jeuženija Adamoviča atzina, ka viņai no abiem kandidātiem pārliecinošāku iespaidu atstājusi Iveta Ozoliņa. Vienlaikus viņa pauda neizpratni, kādēļ uz vadītāja amatu nav pieteicies neviens no Madonas slimnīcas darbiniekiem. Madonas novada domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Agris Lungevičs (domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters līdz 4. oktobrim atrodas atvaļinājumā. – Aut.) atzina, ka, iespējams, tas saistāms ar pretendentiem izvirzītajiem kritērijiem, kuru vidū bijusi prasība pēc pieredzes vidēja uzņēmuma vadībā. Varbūt tas atturējis daļu potenciālo kandidātu un ierobežojis slimnīcas personāla iespējas uz pieteikšanos.
To, ka nevienam no uzklausītajiem pretendentiem nav pārliecinoša atbalsta iestādes personāla vidū, atzina arī SIA „Madonas slimnīca" pašreizējais valdes priekšsēdētājs Bruno Kokars.
Sēdē deputāti nolēma, ka pieteikšanās noslēgusies bez rezultāta, un par to paziņoja abiem pretendentiem.
Padomā jauna kandidatūra
Tiesa, jau 29. augusta domes sēdē Bruno Kokars deputātus informēja, ka ir pieteicies kandidāts, kurš varētu atbilst gan domes izvirzītajiem kritērijiem, gan slimnīcas darbinieku vēlmēm. Kaut gan šajā sēdē pretendenta vārds vēl netika atklāts, vēlāk uzzinājām, ka tas ir Gulbenes novada sociālā dienesta sociālo pakalpojumu nodaļas vadītājs Artis Stuburs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.09.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
Veselības ministrijas foto