Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Sūdzas par putekļaino ielu

Redakcija

Autors • 05.09.2013.

Sūdzas par putekļaino ielu
Burtu lielums

Pagājušajā nedēļā saņēmām telefona zvanu no kādas Rūpniecības ielas iedzīvotājas, kura sūdzējās, ka Rūpniecības ielā posmā no Lazdonas krustojuma līdz dzelzceļa pārbrauktuvei, veicot ielas rekonstrukciju, pietiekami bieži netiek laistīta brauktuve, tādēļ rodas putekļu mākoņi, kas nokļūst cilvēku dzīvokļos, slimnīcas palātās un Madonas pareizticīgo baznīcā.

– Agrāk laistīja biežāk, tagad tas notiek reti. No putekļiem nav glābiņa nedz mājā, nedz baznīcā. Tie nosēžas uz galdiem, gultām. Arī ārpus mājas sajūta tāda kā dzirnavās, kur viss pilns ar miltiem. Vismaz kaut reizi dienā lai nolaista, – situāciju raksturoja Madonas iedzīvotāja.

Jāpaciešas līdz asfaltam vai lietum
Ar iedzīvotājas pausto problēmu vērsāmies pie Madonas novada pašvaldības attīstības nodaļas vadītāja un Rūpniecības ielā norisošā tranzīta ielas rekonstrukcijas projekta vadītāja Naura Volkova, kas par minēto sarežģījumu bija jau iepriekš informēts.
– Acīmredzot, kad pasūtītājs brauc uz objektu, tad tiek laistīts, jo, kad šodien (30. augustā) biju Rūpniecības ielā, ielu laistāmā mašīna man divas reizes pabrauca garām. Diemžēl ikdienā tas netiek darīts pietiekami bieži, jo dažkārt pašam braucot visa iela ir putējusi. Jautājumu par ielu laistīšanu regulē Ministru kabineta noteikumi par ielu tīkla periodisku uzturēšanu, taču tajos nav minēts, cik bieži tas ir jādara, jo laistīšana ir saistīta ar gaisa temperatūru un nokrišņiem. Šodien varu apstiprināt, ka pirms stundas iela bija laistīta. Labā ziņa ir tā, ka nākamnedēļ (t. i., šonedēļ. –
E. K.) klāt būs asfalta klāšanas tehnika un, sākot ar pirmo posmu – no Pļaviņu loka līdz Augu ielai, sāks ieklāt asfalta apakškārtu. Virskārtu klās nākamgad. Šogad netiks noasfaltēts vienīgi 120 metru garš posms, kas atrodas Rūpniecības ielas daļā starp dzelzceļa pārbrauktuvi un Madonas slimnīcu. Uzņēmējs – SIA „8 CBR" – lūdza atļauju šo posmu šogad neasfaltēt, jo tajā trīs metru dziļumā tika atklāta kūdra. Rekonstrukcijas gaitā kūdras slānis tika nomainīts pret minerālgrunti, kas tika blietēta, taču, neraugoties uz to, pēc uzņēmēja aprēķiniem, grunts turpinās sēsties, līdz ar to arī ieklātā asfalta virskārta pa ziemu nosēstos par 15 cm. Šādos apstākļos uzklāt asfaltu, kas pavasarī jau būs nosēdies, būtu nelietderīgi, labāk nākamgad noasfaltēt visu, taču kvalitatīvi, – norādīja Nauris Volkovs.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.09.2013.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px