Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Iestājas pret autogāzes nodokļa celšanu

Redakcija

Autors • 03.09.2013.

Burtu lielums

Sabiedrībā ikviena iecere celt nodokļus vai cenas kādai preču grupai tiek uzņemta ar bažām. Tā arī sašķidrinātās naftas gāzes jeb tā dēvētās autogāzes un auto nozares pārstāvji ir pārliecināti, ka plānotās nodokļu izmaiņas var sist pa kabatu gan pakalpojuma sniedzējiem, gan saņēmējiem.

Valdība, diskutējot par iespējām palielināt valsts budžeta ieņēmumus, ir rosinājusi ar nākamā gada 1. janvāri celt akcīzes nodokli autogāzei līdz pat 25%. Kā plašsaziņas līdzekļiem pavēstīja Latvijas Gāzes asociācijas (LGA) pārstāvji, 2. septembrī tika uzsākts vākt parakstus pret plānoto akcīzes nodokļa palielināšanu autogāzei. LGA uzsvērusi, ka nepieciešams vākt parakstus pret šo ieceri, lai nodrošinātu nozares tālāku attīstību, kā arī domājot par autobraucējiem, kurus vistiešāk ietekmēs Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotais priekšlikums. Pret šo ieceri iebildumus paudusi arī Latvijas Degvielas tirgotāju asociācija, Auto asociācija un Degvielas tirgotāju un ražotāju savienība. Plānots, ka savāktie paraksti tiks nogādāti Saeimas deputātiem, prasot apturēt priekšlikuma tālāku virzību.
Asociācijas vadītājs Valdis Bergs sacīja, ka, ņemot vērā Eiropas Savienības dalībvalstu kopējo tendenci pēc iespējas plašāk izmantot videi draudzīgus un atjaunojamus energoresursus, rūpējoties par apkārtējo vidi un palielinot energoresursu neatkarību, arī Latvijā ir nepieciešams valsts atbalsts autogāzes plašākai izmantošanai.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.09.2013.

Autore: LAURA KOVTUNA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px