Šāds virsraksts lasāms 20. augusta Zikes reģionālajā laikrakstā „Syker Zeitung. Kreiszeitung" (Vācija).
Lubānas kultūras nama vokālais ansamblis „Naktsputni" pēc Vaijes (Weyhe) vīru kora „Eintracht" Weyhe ielūguma no 15. līdz 20. augustam viesojās mūsu sadraudzības pašvaldībā Vaijē. Mūsu sadarbība sākās pagājušajā vasarā, kad starptautiskajos „Aiviekstes svētkos" Lubānā viesojās senioru vīru koris no Vaijes. Jau 13. augustā vietējais Vaijes laikraksts vēstīja par gaidāmajiem „Naktsputnu" koncertiem, bija lasāma informācija par mūsu dziedošo kolektīvu.
„Naktsputni" izveidojās gadu pēc Latvijas neatkarības pasludināšanas, 1992. gadā. Kopš 2000. gada 15 dziedošie cilvēki sevi sauc par „Naktsputniem", jo viņi tiekas divas reizes nedēļā un mēģina līdz vēlai naktij. Kolektīvs ir pazīstams visā Latvijā un ir uzstājies arī dažādās Eiropas valstīs. „Naktsputnu" moto: „Mēs esam enerģijas avots un zāles pret slimībām kā viens otram, tā arī klausītājiem." („Sulinger Land") Šī informācija radīja lielu interesi iedzīvotājos, to varēja secināt pēc sarunām ar pateicīgajiem un sajūsminātajiem klausītājiem, kuri individuāli pēc koncerta vēlējās izteikt savu pateicību un atzinību „Naktsputniem".
Sestdien, 17. augustā, mūsu dziedošie „Naktsputni" pieskandināja Sv. Nikolaja baznīcu Kirchdorfā. Biju pārsteigta, ka jau pēc otrās dziesmas „Aleluja" atskanēja ļoti skaļi aplausi un kāju rīboņa (vācu tautai koncerta laikā pēc priekšnesuma rībināt kājas un svilpt nozīmē – man ļoti, ļoti patīk, mani tas sevišķi emocionāli uzrunā).
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.09.2013.
Autore: ANITA SLUCKA