Pēdējo nedēļu laikā visā Vidzemes reģionā reģistrēti vairāki gadījumi, kad neveiksmīgi mēģināts iekļūt garāžās vai šķūnīšos.
Lai arī īpašniekiem nodarīti zaudējumi, jo sabojātas durvis vai ēkas, šie zaudējumi ir nesalīdzināmi mazāki nekā gadījumā, ja zaglim būtu izdevies ēkā iekļūt un nozagt tur novietotos darba instrumentus, automašīnu rezerves detaļas, dārza tehniku vai citas mantas. Vienlaikus policijā turpina reģistrēt informāciju, ka vērtīgas mantas nozagtas, „brīvi piekļūstot"- saimnieki aizmirsuši aizslēgt šķūnīšu durvis, dārza tehniku, velosipēdus un citas mantas atstājuši zagļiem brīvi pieejamas mājas pagalmā. Uz policijas jautājumu par šādu bezatbildīgu rīcību īpašnieki nereti atbild – „Tā mēs vienmēr esam darījuši" vai „Es jau domāju, ka pie mums nav, ko zagt". Vēl arvien aktuāla problēma ir īpašnieku nespēja zādzības gadījumā nosaukt identifikācijas numurus, aprakstīt nozagto mantu izskatu vai nosaukt īpašas pazīmes, un tas nopietni apgrūtina nozagtās mantas atrašanu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.08.2013.
Autore: DACE JUKĀMA,
VP Vidzemes reģiona pārvaldes
Kārtības policijas biroja
Prevencijas grupas
vecākā inspektore