Pagājušajā nedēļā uz redakciju piezvanīja kāda visnotaļ pozitīvi noskaņota Bērzaunes pagasta iedzīvotāja, lūdzot iemūžināt vēsturisku brīdi – vecā ūdenstorņa nojaukšanu, kas savulaik daudzus gadus ar ūdeni nodrošinājis daļu Sauleskalna iedzīvotāju.
Viņa pauda gandarījumu, ka nojaukšanas darbi tiek veikti pārdomāti, kas šajā gadījumā, ņemot vērā to, ka ūdenstornis atrodas privātmāju tuvumā, ir ļoti būtiski.
Arī pašvaldības uzņēmuma SIA „Bērzaunes komunālais uzņēmums" grāmatvede Inese Pērkone uzsvēra, ka ūdenstorņa nojaukšana tiek veikta precīzi, bet citādi nemaz nevarot būt, jo tas atrodas privātīpašumā, māju ielokā.
– Šis ūdenstornis ir jau ļoti sens. Tas ne tikai netiek vairs izmantots, bet jau kuro gadu bojā ainavu un bija kļuvis arī par zināmu apdraudējumu apkārtējiem, tāpēc tika pieņemts lēmums to nojaukt. Turklāt iedzīvotājiem ūdens jau vairākus gadus tiek piegādāts no cita torņa. 2007. gadā realizējām ūdenssaimniecības attīstības 1. kārtu, bet tagad tiek īstenota ūdenssaimniecības attīstības 2. kārta, un centralizētajai kanalizācijas sistēmai tiek pieslēgtas arī tās mājas, kam līdz šim šis pakalpojums nebija pieejams, kā arī ievilkti jauni ūdensvadi. Vecā ūdenstorņa nojaukšanas darbi daļēji tiek veikti pašu spēkiem, bet tiks izmantots arī papildpakalpojums, lai aizvestu būvgružus, – pastāstīja Inese Pērkone.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto