Lai cik sāpīga eiro ieviešana būtu no emocionālā viedokļa, tā ir ārkārtīgi būtisks solis Latvijas izaugsmei un iedzīvotāju labklājībai.
Nenoliedzami, valsts iedzīvotāju attieksmi pret eiro ieviešanu ietekmē neskaidrā situācija eirozonā un atsevišķu valstu finansiālā situācija. Tomēr savā ikdienā Latvijas uzņēmēji un iedzīvotāji jau ir parādījuši uzticību eiro valūtai. Piemēram, nedaudz mazāk nekā 50% uzkrājumu jeb noguldījumu bankās Latvijā jau šobrīd tiek glabāti eiro. Arī kredīti lielākoties tiek ņemti eiro (84%). Uzņēmēji, importējot un eksportējot preces, galvenokārt izmanto eiro.
Šie skaitļi apliecina, ka dalība eirozonā Latvijai ir loģisks solis, kas nesīs jaunas iespējas un investīciju pieplūdumu. Tas savukārt izpaudīsies naudā, ko varēsim izmantot, lai nodrošinātu mūsu valsts iedzīvotājiem labākas sociālās garantijas, lielākas algas un pensijas, labāku veselības aprūpi, ieguldījumu izglītības jomā utt. Eiro ieviešanas ieguvumi nebūs tālejoši un mums nemanāmi – šis solis nesīs augļus valsts ekonomikai jau no pirmās dienas, un mēs visi to pozitīvā nozīmē jutīsim. Eiro ieviešanas ieguvumi, kā, piemēram, konvertācijas maksas izzušana, valsts budžeta ietaupījums mazāku procentu maksājumu dēļ, būs taustāmi un reāli jau no pirmās dienas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.08.2013.
Autors: JĀNIS UPENIEKS,
11. Saeimas deputāts