Tā saka Varakļānu novada Murmastienes pagasta z/s "Pļaviņas" saimnieks Tālivaldis Sprūdžs, kas laikraksta "Stars" rīkoto Medus loteriju laikraksta abonentiem atbalsta jau kopš tās pirmsākumiem.
Arī šogad rīkotajā Medus loterijā mūsu lasītāji varēs laimēt z/s "Pļaviņas" medu, kas, pēc biškopja Tālivalža Sprūdža vārdiem, ir dažādu pļavu ziedu un viršu nektāra kokteilis.
– Pagājušā ziema bija gara, un bites izlidoja vēlu, jo pirmajā tūrē laukā vēl netika. Sekoja īss pavasaris, kas pārgāja karstā un sausā vasarā. Karstums iespaido arī medus vākšanu. Ja nektārs ir par sausu, tad bites to nevar paņemt, – šāgada dabas apstākļu ietekmi raksturo biškopis. Arī viņš stāsta, ka pavasarī bijis mīnusā ar saimju skaitu, bet nu jau atkal tās ir atjaunotas. Vaicāts par medus ievākumu, Tālivaldis Sprūdžs atbild optimistiski: – Medus ir mazāk nekā pērn, straumēm nelīst, bet pietiks.
Kad interesējos par to, kāpēc atbalsta Medus loteriju, viņš atkārto: – Esmu jau to kādreiz teicis, ka man ir prieks, ja kādam būšu radījis prieku, laimējot medus trauciņu. Ir piedzīvots arī gandarījums, sagaidot tālruņa zvanu no laimētāja, kas pasaka paldies par medu (uz medus etiķetes ir tālruņa numurs). Prieks! Līdz ar loteriju kļūstu arī atpazīstamāks, kaut Madonā mani jau labi pazīst. "Pļaviņu" medu gan ēd daudzviet Latvijā. Braucu uz tirgu Rēzeknē, Daugavpilī, vedu uz Siguldu. Klienti pat uz Liepāju, Jelgavu medus traukus ir aizveduši. Medus cena, kā pirms diviem gadiem nokritās, tā arī nav palielinājusies. Redzēs, cik maksās medus, kad pāriesim uz eiro – gan to noteiks tirgus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 16.08.2013.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto