Šodien pulksten 13 Madonas novada pašvaldības administrācijas ēkā projekta „Brilles ar augstu pievienoto vērtību" ietvaros notiks briļļu pasniegšana Madonas novada pašvaldībai.
Pirms pāris mēnešiem „Starā" jau informējām, ka bērzaunietis Edijs Lamberts kopā ar māsu Laumu un draugu Miķeli Melderi piedalās sociālo projektu konkursā „Open mind 2013" ar projektu „Brilles ar augstu pievienoto vērtību". Projektu konkursu, kurā uzvarētājs tika noteikts gan pēc publikas balsojuma, gan žūrijas vērtējuma, jaunieši izturēja, un nu projekts tiek realizēts.
Viens no projekta realizētājiem Miķelis Melderis „Staram" pastāstīja, ka projekta mērķis ir uzlabot sadzīvi un savstarpējās saskarsmes kvalitāti Madonas novada vājredzīgajiem un cilvēkiem ar redzes traucējumiem dažādās vecuma grupās. Padarīt viņu ikdienu bezrūpīgāku, patīkamāku, ļaujot izvairīties no mulsinošām situācijām, kas saistās ar grūtībām salasīt un rakstīt vai vienkārši mājās aizmirstām brillēm.
– Brilles būs pieejamas novada pašvaldības pagastu pārvaldēs un bibliotēkās, kur cilvēki tās nepieciešamības gadījumā varēs izmantot, – atklāja Miķelis Melderis.
Kopumā Madonas novada pašvaldībai projekta realizētāji pasniegs 150 briļļu pārus. 16 no tiem tiks lietoti Madonas pilsētā, bet pa 9 briļļu pāriem nonāks katrā no novada pagastu pārvaldēm. Rezervē tiks doti 8 briļļu pāri, kurus piešķirs tām novada vietām, kur pēc brillēm ir lielāka nepieciešamība.
Plašāk par pasākumu lasiet kādā no nākamajiem „Stara" numuriem.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS