No 29. jūlija līdz 2. augustam Madonas novada Aronas pagasta „Strautniekos" notika Madonas novada jauniešu vasaras nometne „Mēs varam", kas kopā pulcēja 24 aktīvus jauniešus no Madonas, Bērzaunes, Kalsnavas, Kusas, Sarkaņiem, Lazdonas, Mārcienas, kā arī no Rīgas un Skrīveriem. Projekts īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2013. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.
Nometnē jaunieši caur dažādām spēlēm un aktivitātēm attīstīja komandas sadarbību, pilnveidoja diskutēšanas un oratormākslas prasmes, dejojot, dziedot un pētot latvju rakstu zīmes, izzināja latvisko dzīvesziņu. Ar lietišķās etiķetes pamatiem jauniešus iepazīstināja Madonas Valsts ģimnāzijas direktore, novada domes deputāte Vanda Maderniece.
Viens no galvenajiem nometnes dalībnieku uzdevumiem bija izstrādāt Madonas novada nākotnes attīstības vīziju kultūrā, sportā, veselībā, izglītībā, uzņēmējdarbībā un tūrismā. Radoši strādājot ministrijās, jaunieši apkopoja savas idejas un ar tām iepazīstināja Madonas novada domes priekšsēdētāju Andreju Ceļapīteru.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 09.08.2013.
Autore: KRISTĪNE LUKAŠEVICA,
nometnes „Mēs varam" vadītāja