Barkavas pagasta "Lāčkalnu" saimnieks Andrejs Lazdiņš atbalsta laikraksta "Stars" rīkoto Medus loteriju avīzes abonētājiem kopš tās pirmsākumiem.
Turklāt no "Lāčkalnu" dravas vienmēr nācis neierastāks medus, ko bites ievākušas no nektāraugiem, piemēram, māterēm. Uz vaicājumu par to, kas ir tas, kas saista loterijās, viņš atklāj: – Medus loterija man patīk ne jau tāpēc, ka tā ir loterija. Tā ir arī reklāma mums, biškopjiem, mūsu produkcijai. Visi biškopji, kuri piedalās kā loterijas atbalstītāji, taču kļūst atpazīstamāki. Arī biškopības nozarei no šī pasākuma tiek veltīta lielāka uzmanība, par to vairāk tiek rakstīts avīzē. Latvijas Biškopības biedrībai ir sauklis "Sāc katru dienu ar medus karoti vienu!". To arī novēlu ne tikai Medus loterijas veiksminiekiem, bet visiem, kas tiek pie bišu ievāktā veselīgā salduma.
– Arī pats medu cenšos ne tikai pagaršot, bet lietot pēc vajadzības. Reizēm pa nedēļu iztukšoju puslitra burciņu, bet reizēm – veselu mēnesi medus pat neprasās. Bitenieks jau to medus saldumu atēdas, – nosmaida Andrejs Lazdiņš.
Izvaicāts par savu veiksmi loterijās, "Lāčkalnu" saimnieks tikai nosmej: – Laikam vienu reizi esmu loterijā laimējis, un tas, cik atceros, bija padomju laikā – 1 rublis.
Iepazīstinot ar bišu dravu, Andrejs Lazdiņš saka, ka par 10 saimēm ir samazinājis saimju skaitu. Tas ir noticis vairāku apsvērumu un iemeslu dēļ.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 31.07.2013.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto