Ērglēniešus un novada viesus nedēļas nogalē priecēja radošas, sportiskas un ģimeniskas aktivitātes – Ērgļos norisinājās 7. novada svētki. Šoreiz – rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa 150 gadu jubilejas zīmē.
Svētki iesākās jau piektdienas vakarā ar svinīgu atklāšanu, ko kuplināja jauktais koris „Ērgļi", un iespēju aplūkot saieta nama pagalmā izvietotās lielizmēra fotogrāfijas fotoizstādē „Ērgļi pāri robežām", kas atklāja ainiņas no zivju un jūras ērgļu dzīves, kā arī to iespaidīgus tuvplānus.
Svinību ieskaņā klātesošos sirsnīgi sveica Ērgļu novada domes pašvaldības priekšsēdētājs Guntars Velcis, uzsverot, ka svētkus vietējie iedzīvotāji sarūpējuši paši sev:
– Mūsu ļaudis ir darījuši daudz, lai liela daļa ērglēniešu un novada viesi trīs dienas varētu svinēt. Šogad tradicionālos svētkus aizsākam ar daudzām jaunām lietām un vairākām jau tradicionālām. Novēlu visiem sastapt daudz draugu, gūt jaunus iespaidus, svinēt, priecāties un uzkrāt labas emocijas – tik daudz, lai to pietiek visam gadam, līdz pat nākamajiem svētkiem, kā arī novēlu smaidīt cits citam ne vien svētkos, bet katru dienu!
Kā jau ierasts, svētku atklāšanas vakarā mastā tika uzvilkts Ērgļu novada karogs. Šogad īpaši bija padomāts par to, lai svētku organizatoru krekliņu krāsa saskanētu ar zaļo krāsu novada karogā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.07.2013.
Autore: RITA TURKINA
DĀVJA VECKALNIŅA foto