Vēl maijā, skolā būdams, domāju par vasaras karstumu, kas patiesībā nemanāmi jau bija pietuvojies. Prātā ik pa laikam iešāvās doma, kā tā tiks pavadīta. Jau tad biju aizdomājies, vai tomēr nevajadzētu atrast darbu, jo pēc pieredzes zināju, ka vasara, lai gan ļoti gaidīta, patiesībā mēdz būt garlaicīga.
Man paveicās, un jau jūnija sākumā darbu atradu. Strādāju labiekārtošanas firmā, kur darbs, protams, nebija viegls. Nevar teikt, ka nepatika: laiks pagāja diezgan jautri, jo strādāju kopā ar saviem vienaudžiem, izdevās pat nosauļoties. Manuprāt, ieguvu arī ko svarīgu – iemācījos novērtēt mazos prieciņus, šajā gadījumā tās bija vēja brāzmas karstas un saulainas dienas vidū. Sen nebiju juties tik labi kā tad, kad sajutu auksto vēju. Interesanti, ka labiekārtošanas firmā aizvadītais laiks bija arī mans pirmais īstais algotais darbs.
Zināju, ka ilgāk par jūniju nestrādāšu un pēc tam nāksies atpūsties, bet negaidīti saņēmu piedāvājumu strādāt laikrakstā "Stars" par maketētāju. Daudz nedomājot, piekritu, jo skolas laikā maketēju Cesvaines vidusskolas avīzi "Caurvējš" un apzinājos, ka spēšu šo darbu paveikt. Pēc nelielas apmācības uzsāku jauno darba mēnesi. Ātri vien sapratu, ka šī darba pieredze būs pavisam citāda nekā iepriekšējā, jo darba apstākļi un saturs krasi atšķīrās. Nekļūdījos un mēneša laikā piedzīvoju ļoti daudz, gūstot arī vērtīgas zināšanas.
Protams, vasarā nevar iztikt bez atpūtas, savukārt es nevaru teikt, ka strādājot tās man būtu bijis par maz. Esmu paguvis satikt draugus un apskatīt daudzas Latvijas vietas. Manuprāt, ir jaunieši, kas nevēlas strādāt vasarā, jo domā, ka nepagūs izbaudīt brīvlaiku. Patiesībā ar nedēļas nogalēm pilnīgi pietiek, lai izjustu dažādus priekus, lai varētu atpūsties. Turklāt nekur jau nav teikts, ka jāstrādā visu vasaru; var mēģināt darbu atrast tieši jūlijā, jo tad būsi atpūties no skolas un vēl pagūsi sagatavoties nākamajam mācību gadam.
Esmu pārsteigts, cik ātri skrien laiks, jo tikai nesen secināju, ka lielākā puse vasaras ir pagājusi. Patiesībā nemaz neskumstu, jo nenācās garlaikoties mājās, varēju lietderīgi pastrādāt, iemācoties daudz jauna par it kā jau zināmām lietām.
Viss jau nevar notikt tikai labi, jo tomēr kāds fakts mani neiepriecina. Pēc ieilgušās ziemas cerēju, ka vasara būs karsta, bet, aizvadot jūliju, redzu, ka vasara kļuvusi par sava veida rudeni. Nezinu, kāds būs augusts, bet ceru, ka vēsais laiks neturpināsies un nākamgad gadalaiki būs atgriezušies savās ierastajās vietās.
Esmu pārliecināts, ka mans vasaras brīvlaiks ir un būs pavadīts godam; skolas laikā atkal gaidīšu nākamo, lai varētu pastrādāt, bet pēc tam – jau doties uz augstskolu.
Veiksmīgu vasaru arī jums!
Autors: DĀVIS VĒVERIS