Madonas novada pašvaldības dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Vineta Lamberte „Stara" lasītājus jau gada sākumā informēja par izmaiņām Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likumā, kas spēkā stājās 2013. gada 1. janvārī, tai skaitā to, ka personas, kas vēlas laulāties, var noslēgt laulības ne tikai dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā, bet arī citās tam piemērotās telpās vai vietās ar noteikumu, ka tiek nodrošināti laulības reģistrēšanai piemēroti apstākļi.
To, ka jaunie pāri labprāt izmanto šo jauno likumdošanā paredzēto iespēju un laulības reģistrē pat brīvā dabā, apstiprina gan Madonas novada dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietniece Līga Calmāne, gan vairākas citu novadu dzimtsarakstu nodaļas vadītājas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.07.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA