MURMASTIENES pagastā zemnieku saimniecība "Ābeles" pirmā no Varakļānu novada saimniecībām uzsāka labības ražas novākšanu.
Saimnieks Ivars Gruduls apstiprināja: – Kulšanu uzsāku vēl pirms lietavu sākšanās, un parasti jau tā notiek – kad vajag, lietus nelīst, kad jāsāk kult – uzlīst. Prognozes gan vēsta, ka pēc lietavām atkal sekos sausums, kas kūlējiem nāks par labu. Novācu pirmos 50 ha ziemas kviešu ‘Fredis', vēl tikpat daudz šīs šķirnes ir jānokuļ. Ziemošanas apstākļi nebija labi, tāpēc ziemas kvieši ‘Fredis' ar ražu neiepriecina. Ieguvu tikai 2,5 t no hektāra. Turpinājumā jānokuļ ziemas rapsis, kas ir izaudzis salīdzinoši labāk, kaut ne tik labi kā pērngad. Rindā ir arī citu ziemāju novākšana, jo saimniecībā pārsvarā audzē ziemājus, kaut ir iesēti arī vasarāji. Pavisam jānovāc ap 500 ha labības lauku.
Autore: IVETA ŠMUGĀ