Ošupes pagasta lidlaukā 21. jūlijā Aviācijas svētki pulcināja visus, kam patīk lidot un kam patīk vērot lidojošos lielos „putnus".
Pasākumu, ko Ošupes pagasta pārvalde ar Madonas novada pašvaldības atbalstu rīkoja otro gadu, apmeklēja kupls skaits interesentu. Lidaparātus varēja ne tikai apskatīt, bet bija iespēja doties panorāmas vērošanas lidojumos, lai ieraudzītu no krietna augstuma, cik maza, bet skaista ir mūsu zeme.
Aviācijas svētki notika ar lidmašīnu un motoplanieru piedalīšanos. Varēja aplūkot motoplanierus Vivat L-13, Cessna F1 72K, PZL 101 Gavron lidmašīnas. Šīs lidmašīnas tiek izmantotas gan mācību lidojumiem, apmācot jaunos pilotus, gan izklaides lidojumiem. Uz svētkiem bija atlidojis arī valsts robežapsardzes helihopters, kas lidojumos nepiedalījās, bet kura pilots atbildēja uz interesentu jautājumiem un ļāva nofotografēties pie lidaparāta. Uz pasākumu bija uzaicināti aviomodeļbūves speciālisti no Rīgas, Jelgavas, Rēzeknes, Cēsu aeroklubiem un vietējie aviācijas entuziasti ar motodeltaplāniem. No Ošupes pagasta Aviācijas svētkos piedalījās Arnis Baltais ar savu deltaplānu, par kuru interese bija ļoti liela. Vien pārlieku vējainie laika apstākļi neļāva deltaplānam izvēcināt spārnus, bet lika samierināties ar pasēdēšanu krēslā un fotografēšanos.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.07.2013.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
DĀVJA VECKALNIŅA foto