Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Maģiskā Dziesmu un Deju svētku aura

Redakcija

Autors • 04.07.2013.

Burtu lielums

Lasot ziņas un vērojot TV sižetus par XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem, smaidu izvilināja pēkšņās atmiņu ainiņas no tiem diviem Deju svētkiem, kuros bija tas gods piedalīties arī man kā tautisko deju kolektīva dalībniecei. No pirmajiem, kad dejoju bērnu kolektīvā nu jau aizsaulē aizgājušās Laimdotas Pakalniņas vadībā, visvairāk atminos pēkšņo lietusgāzi noslēguma koncerta laikā. Mūzika tika apturēta, bet bērni, dejas prieka pārņemti, sauca, lai koncerts turpinātos. Tā arī nodejojām – izmirkuši, bet laimīgi.

Arī pieaugušo deju svētkos, kad dejoju TDA „Vidzeme" Andra Ezeriņa vadībā, caurvijās nogurums ar pacilātības izjūtu. Un tas otrais krietni vien pārspēja pirmo. Deju svētkos visi dalībnieki uz nedēļu kļuva kā viena liela ģimene. Lai vai cik grūta diena bija aizvadīta mēģinājumos vai lielajā svētku gājienā, koncerta laikā smaids nebija mākslīgi jāuzliek uz sejas –
to izvilināja tā maģiskā aura, kas apvij Dziesmu un Deju svētkus, kopības izjūta dalībnieku, skatītāju starpā.
Nu jau pašai mazliet mazinājusies interese par tautisko dejas soli, bet XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku norisei cenšos sekot līdzi no malas. Īpašs prieks ir par kādreizējo kolēģu, vidējās paaudzes deju kolektīva „Vidzeme", sniegumu D grupas kolektīvu vidū. Laikā, kad visā valstī pašdarbnieku kolektīviem jācīnās par savu vietu zem saules, kad uz ārzemēm izbraukuši tik daudzi kādreizējie dalībnieki, var tikai apbrīnot kolektīva spēju savākties un rādīt kvalitatīvu sniegumu ne tikai vietējā, bet visas valsts mērogā.
Visu nedēļu klusībā gan mazliet žēloju svētku dalībniekus, jo viņiem šajā karstumā noteikti ir tik grūti. Dažiem svētku uzliktā slodze patiesi izrādījusies par lielu, tāpēc nācies vērsties pie mediķiem pēc palīdzības; arī šajās karstajās dienās vajadzēja ievērot papildu piesardzību. Taču atlika vien aplūkot galeriju ar ainiņām no Dziesmu un Deju svētkiem, lai saprastu – latvieši tomēr var būt optimistiska, izpalīdzīga un vienota tauta! Šie svētki nebūs izņēmums – par spīti fiziskām grūtībām gandarījums ikvienam dalībniekam būs krietni lielāks. Un prieks ne jau tikai par nodziedātajām dziesmām vai nodejotajām dejām skaistajos koncertos. Tas būs gandarījums par iespēju pārvarēt grūtības, pārbaudīt savus spēkus, strādājot milzīgā dziedātāju un dejotāju komandā, izbaudīt šo vienotības izjūtu, iegūt jaunus draugus un radīt kaut ko skaistu un paliekošu.

Autore: LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px