Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Piedalāmies svētkos

Redakcija

Autors • 04.07.2013.

Burtu lielums

Šonedēļ Rīgu pieskandina XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku dalībnieku skanīgās balsis un raitais deju solis. Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki šogad notiek jau 25. reizi, un tie viennozīmīgi ir latviešu nacionālās identitātes sastāvdaļa. Prognozēts, ka šogad svētkos piedalīsies aptuveni 39 000 dalībnieku no 3277 kolektīviem, arī no visiem pieciem mūspuses novadiem. – Kuri kolektīvi Dziesmu un Deju svētkos pārstāv jūsu novadu, un vai arī pats esat plānojis apmeklēt svētkus? – vaicāju Ērgļu un Cesvaines novadu pašvaldību vadītājiem Guntaram Velcim un Vilnim Špatam.

Esam gandarīti par panākumiem

– Kā jau ierasts, Ērgļu novadu svētkos pārstāv kupls dalībnieku skaits – 123 dalībnieki no 6 kolektīviem, – atklāj Guntars Velcis. – Nenoliedzami, liels panākums ir Tautas lietišķās mākslas studijas iegūtā pirmā vieta tautastērpu skatē nominācijā „Uzņēmēju, Tautas lietišķās mākslas studiju, amatnieku biedrību tautas tērpi" ar etnogrāfiski darināto Ērgļu tērpu. Studijas vadītāja Sandra Lauberte mums ir liels ieguvums. Tas ir milzīgs gandarījums gan studijas dalībniecēm, gan novadam kopumā. Pats svētku dalībnieku vidū nebūšu, ar savu balsi piepalīdzēju vienīgi koristiem skatē, bet šonedēļ Rīgā uzturēties iznāk pat vairāk nekā Ērgļos – ļoti daudz dažādu organizatorisku un reprezentatīvu pienākumu. Arī visas turpmākās dienas paies galvaspilsētā kopā ar mūsu pašdarbniekiem – jāved audējas, kas sestdien darbosies Vērmanes dārzā un demonstrēs, kā jākrāso dzijas dabīgajās krāsvielās. Viesos ir atbraukuši arī vācu draugi no Hamburgas, kas mums daudz ir palīdzējuši, un mēs savukārt viņiem esam sagādājuši biļetes uz Dziesmu un Deju svētku noslēguma koncertiem. Vāciešiem tas ir liels pārdzīvojums, jo pie viņiem nekas tamlīdzīgs nenotiek. Pats, protams, kopā ar pašdarbības kolektīviem svētdien piedalīšos gājienā.

Piedalās pieci kolektīvi
– Jau nedēļas sākumā Rīgā ieradās trīs Cesvaines tautiskie deju kolektīvi, trešdien viņiem pievienojās jauktais koris „Cesvaine", dalībnieku vidū būs arī mūsu senioru koris „Virši". Bijām patīkami pārsteigti, ka šoreiz tiesības piedalīties svētkos izcīnīja trīs deju kolektīvi, – stāsta Vilnis Špats. – Pats uz Rīgu došos svētdien, lai kopā ar mūsu pašdarbniekiem piedalītos gājienā, pēc tam apmeklēšu noslēguma Lielkoncertu Mežaparka estrādē. Būs arī pieņemšana par godu svētkiem pie Rīgas mēra Nila Ušakova. Pēc koncerta, kā jau tas ierasts, sekos sadziedāšanās. Parasti kādu stundu tajā uzkavējos, lai sajustu tautas vienotību, dziesmas un dejas spēku, bet ir jau gana garš ceļš atpakaļ uz mājām, atgriešanās tāpat būs uz rīta pusi.

Autore: BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px