Ar mērķi nodrošināt ilgtspējīgu attīstību Madonas novadā, izmantojot galvenokārt vietējos līdzekļus, kā arī piesaistot tos no citiem resursiem, šogad ir dibināta „Madonas amatniecības biedrība", kuras kodolā ir aktīvisti Māris Dolbe, Ivars Zadarožnajs un Ivars Počs, kas savu vēlmi un spēju darboties ir pierādījuši kā uzņēmums „Madonas guļbūve" jau pirms biedrības oficiālās tapšanas.
– Mūsu biedrības uzdevums ir radošo darbnīcu izveidošana un popularizēšana, sadarbojoties ar valsts, pašvaldību un nevalstiskajām organizācijām, uzņēmumiem un citām institūcijām Latvijā un ārvalstīs, lai veicinātu Madonas novada teritorijas attīstību, – skaidro biedrības dibinātājs Māris Dolbe. – Esam iesnieguši pieteikumu Eiropas Savienības Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai projektu konkursā, lai piesaistītu nepieciešamo finansējumu, un pašlaik gaidām atbildi, vai tas tiks apstiprināts. Veiksmes gadījumā biedrība varēs uzsākt nopietnu tās darbību.
Viens no biedrības pirmajiem veikumiem ir Līgo svētkiem veidotie guļbaļķu ugunskuri, kas šogad priecējuši ne vien rīdziniekus 11. novembra krastmalā, bet arī klātesošos Līgo svētku ieskandināšanas pasākumā Ogrē.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 5.07.2013.
Autore: RITA TURKINA