No 6. līdz 13. jūlijam Somijā, slēpošanas kūrorta Vuokati apkārtnē, notiks pasaules čempionāts orientēšanās sportā, kur sacentīsies pasaules labākie orientieristi no 48 valstīm.
Latviju šajā čempionātā pārstāvēs 10 sportistu komanda, kuru vidū arī divi mūsu novadnieki – Mārtiņš Sirmais (IK "Auseklis") un Andris Jubelis ("Mežmalas MTB"), kā arī Edgars Bertuks (OK "Alūksne"), Kalvis Mihailovs (IK "Auseklis"), Jānis Kūms (OK "Alūksne"), Artūrs Pauliņš (OK "Azimuts" – Smiltenes BJSS), Aija Skrastiņa (SK "Briksnis"), Inga Dambe ("Paimion Rasti"), Līga Ārniece ("Ozons") un Laura Vīķe (OK "Kāpa"). Sportistiem līdzi dosies komandas vadītājs Jurģis Krastiņš.
Andris Jubelis ir izveidojis savu treniņu plānu, visu pakārtojot startam pasaules čempionātā: – Sagatavojies esmu ļoti labi. Ar treneri cenšamies izdarīt visu, lai sasniegtu labāko formu tieši čempionātā, kas, protams, būs kā pārbaudījums, jo sadarbojamies pirmo gadu. Sacensību apvidū esmu aizvadījis divas treniņnometnes, tāpēc tas nebūs svešs. Galvenā distance būs vidējā, bet abās vēlos izdarīt visu, kas ir manos spēkos. Protams, pirmais uzdevums ir iekļūt finālā.
Arī Mārtiņš Sirmais savulaik intervijās ir izteicies, ka vispārliecinošāk jūtas vidējā distancē. Cerības tiek liktas arī uz vīriešu komandu sniegumu stafetē.
Autore: IVETA ŠMUGĀ