Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Jaunās domes pirmie darbi

Redakcija

Autors • 28.06.2013.

Jaunās domes pirmie darbi
Burtu lielums

18. jūnijā notika Madonas novada pašvaldības domes sēdes. Kā zināms, pirmajā no tām, ko sasauca Madonas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ilva Šulmane, par domes priekšsēdētāju tika ievēlēts Andrejs Ceļapīters („Vienotība").

Otrajā sēdē, ko jau sasauca jaunievēlētais domes priekšsēdētājs, deputāti izskatīja septiņus jautājumus, kas visi bija saistīti ar tālāko domes darbu.

Izmaina pašvaldības nolikumu
Andrejs Ceļapīters, vadot domes ārkārtas sēdi, kolēģus informēja par izmaiņām, kādas tiek piedāvāts veikt kopš 2009. gada spēkā esošajā Madonas novada pašvaldības nolikumā.
– Daļa no izmaiņām skar vadību. Nolikumā ir iestrādāts, ka domes darbu organizē priekšsēdētājs un divi vietnieki. Piedāvāju svītrot vienu vietnieka amata vienību. Ir arī piedāvājums saistībā ar domes komitejām. Plānotās izmaiņas ir nelielas, lai nepazaudētu to, ko komitejas līdz šim ir darījušas. Tāpat kā iepriekš tiek piedāvāts domē izveidot piecas komitejas. Finanšu un attīstības komitejā darbojas visi 17 domes deputāti. Tas ir jau iepriekšējā sasaukuma laikā labi aprobēts modelis, tādēļ aicinu šādu darba organizācijas formu uzturēt arī turpmāk. Piedāvāju izveidot izglītības un jaunatnes lietu komiteju. Iepriekšējā sasaukumā darbojās izglītības un kultūras komiteja, taču, ņemot vērā izglītības jomas lielo nozīmi, kā arī finansējuma un aktivitāšu apjomu, uzskatu, ka komitejai būtu jāstrādā tikai ar šo sfēru, jo darba netrūks. Piedāvāju arī izveidot kultūras un sporta jautājumu komiteju, kā arī sociālo un veselības jautājumu komiteju. Iepriekš darbojās sporta un veselības komiteja, taču ir priekšlikums atgriezties pie vēsturiski pārbaudīta modeļa, ka sociālie un veselības jautājumi ir vienas komitejas pārziņā. Saistībā ar piekto domes komiteju ir priekšlikums teritoriālos un vides jautājumus papildināt ar vienu no svarīgākajiem pašvaldības darbības uzdevumiem, par kuru priekšvēlēšanu gaisotnē runāja visas partijas, proti, uzņēmējdarbību, – ar priekšlikumiem, kas saistīti ar izmaiņām pašvaldības nolikumā, iepazīstināja Andrejs Ceļapīters.
Redzot, ka izmaiņu, kaut arī nebūtisku, nolikumā ir daudz, Valentīns Rakstiņš rosināja deputātiem dot laiku, lai ar tām labāk iepazītos, un lēmumu pieņemt nākamajā domes sēdē. Andrejs Ceļapīters gan aicināja grozījumus atbalstīt jau ārkārtas sēdē, lai domes komiteju un līdz ar to pašas domes darbs varētu pilnvērtīgi sākties. Jeuženija Adamoviča domes priekšsēdētājam arī vaicāja, kādēļ nolemts atteikties no otra vietnieka amata un vai šāds amats arī iepriekš bijis nelietderīgs.
– Lietderīgi bija abu vietnieku amati. Katram domes sasaukumam ir savi uzdevumi. Pirmais novada domes sasaukums bija saistīts ar milzīgu darba apjomu, jo bija no jauna jāveido pašvaldības struktūras. To veidošana sakrita arī ar ekonomisko krīzi un pašvaldības budžeta samazināšanos, tādēļ daudz darba abiem vietniekiem bija jāiegulda šajās jomās. Šobrīd novada administratīvā struktūra ir izveidota; protams, tās efektivitāti mēs vēl vērtēsim un atsevišķas lietas, iespējams, vajadzēs koriģēt un papildināt. Atcerēsimies, ka priekšvēlēšanu laikā visas partijas izvirzīja mērķi, ka ir jāsamazina administratīvās izmaksas. Otra vietnieka amata likvidēšana ir viens no elementiem, ko mēs pašreizējā situācijā varam atļauties izdarīt, – amata likvidēšanas iemeslus skaidroja domes priekšsēdētājs.
Izmaiņas pašvaldības nolikumā tika pieņemtas gandrīz vienbalsīgi. Balsojumā atturējās vien Valentīns Rakstiņš.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.06.2013.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px