Svētdien Rīgā un ar Dziesmu un Deju svētku karoga pacelšanu visos Latvijas novados oficiāli tiks atklāti XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki, kas Rīgu pieskandinās visas nedēļas garumā līdz pat noslēguma koncertam 7. jūlijā Mežaparka estrādē.
Pirmie no Madonas jau pirmdienas agrā rītā uz galvaspilsētu dosies dejotāji, jo jau dienas vidū – pulksten 13, kā pastāstīja Madonas kultūras nama direktore Skaidrīte Strade, Tautas deju ansambļa „Vidzeme" vidējās paaudzes kolektīvs piedalīsies finālskatē Ķīpsalā. Šis kolektīvs piedalīsies lielajā noslēguma koncertā 7. jūlijā Mežaparkā. Kolektīva mākslinieciskais vadītājs Andris Ezeriņš ir arī XV Deju svētku goda virsvadītājs.
Savukārt 3. jūlijā Lielajā Ģildē norisināsies pūtēju orķestru finālskate, un tajā piedalīsies arī pūtēju orķestris „Madona" Andreja Cepīša vadībā, kas savā grupā izcīnījis pirmo vietu. Turēsim īkšķus par savējiem!
Autore: BAIBA MIGLONE