Degumnieku vidējās paaudzes deju kolektīvam šis gads aizrit jubilejas zīmē – šogad kolektīvs svin 30. dzimšanas dienu.
Pirms trīsdesmit gadiem skolotāja Anita Tropa Degumnieku pamatskolā izveidoja jauniešu deju kolektīvu. Laika gaitā kolektīvs mainījās, kļuva stabilāks, pilnveidojās tā mākslinieciskais līmenis. Bija veiksmes, neveiksmes, bet tad –
šis gads sagādāja milzīgu gandarījumu gan pašiem dejotājiem, gan vadītājai.
Sezonas sākumā saņēmām ielūgumu piedalīties folkloras festivālā Velsas pilsētā Ņūportā – „Tredegar House folk festival". Tā kā 2013. gads ir arī Dziesmu un Deju svētku gads, festivālam paredzētajā koncertprogrammā varējām iekļaut dejas no svētku repertuāra. Paralēli svētku repertuāra dejām mācījāmies dažāda rakstura dejas, kas patika pašiem dejotājiem, kuras atklāja latviešu dejas daudzveidību un kuras patiktu Velsas skatītājiem.
17. martā Madonā deju kolektīvu skatē Degumnieku vidējās paaudzes deju kolektīvs ieguva 1. pakāpi un kļuva par Dziesmu un Deju svētku dalībnieku. Prieks un gandarījums milzīgs, bet atpūsties nedrīkst, jo pēc nepilniem diviem mēnešiem gaida Velsa Lielbritānijā. Tā kā kolektīvā dejo daudzi jauniešu vecuma dejotāji, ārzemju braucienam varējām izvēlēties arī dejas no jauniešu repertuāra.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.06.2013.
ANITA TROPA,
kolektīva vadītāja