Aizvadītās sestdienas pievakarē Madonas un Mārcienas dzelzceļa stacijās valdīja pacilāta gaisotne. Gaidot Dziesmu un deju svētku ekspresi, dziesmai un dejai Madonā ļāvās novada jaukto koru dziedātāji un Sarkaņu pagasta dejotāji.
To, ka diriģenta Jāņa Sprancmaņa žests joprojām ir enerģijas piesātināts, izjuta gan sapulcējušies koristi, gan klausītāji. Savukārt vidējās paaudzes deju kolektīvs „Labākie gadi" Daigas Madernieces vadībā skatītājus suģestēja ar tautas dejai piemītošo skaistumu.
Košas krāsas un visu pieturu nosaukumi greznoja Dziesmu un deju svētku īpašā ekspreša sastāvu. Vilcienā atbrauca jauktais koris „Balsis" un tā mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis, tautas deju kolektīvi „Gauja", „Auda" un citi. Madonā viesus sagaidīja novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, paužot prieku par saglabāto sliežu ceļu un iespēju svētkus atvest pavisam klāt.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.06.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto