Varakļānu novadā arī šajās vēlēšanās, tāpat kā pirms četriem gadiem, piedalījās un domē tika ievēlēti pārstāvji no trijiem sarakstiem. Toreiz gan deputātu kandidātu sarakstus veidoja, vairāk ņemot vērā teritoriālo principu, bet tagad kopā ar jau zināmām vēlētāju apvienībām „Savam novadam" un „Vienoti novadam" deputātu kandidātu sarakstu Varakļānu novada domes vēlēšanām pirmoreiz iesniedza arī Latgales partija.
Kā „Staru" informē Varakļānu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Aija Ščucka, pirmā sēde, kurā tiks ievēlēta novada pašvaldības domes vadība nākamajiem četriem gadiem, tiek sasaukta jau šopiektdien – 14. jūnijā pulksten 11.
Šoreiz vairākums
Tāpat kā pirms četriem gadiem, arī šoreiz visvairāk deputātu vietu Varakļānu novada domē ieguva Māra Justa saraksts („Vienoti novadam"). Tiesa, šogad ir par vienu vietu mazāk, taču šoreiz iegūtās piecas vietas no deviņām ir vairākums. Lielāko vēlētāju atbalstu tas guvis gan Varak-ļānu kultūras nama, gan Stirnienes tautas nama vēlēšanu iecirknī, kur par sarakstu „Vienoti novadam" attiecīgi nobalsoja 64,46% un 52,97%.
Lielāko vēlētāju atbalstu, kā jau to varēja prognozēt, ir saņēmis saraksta pirmais numurs, līdzšinējais Varakļānu novada pašvaldības izpilddirektors Māris Justs (630 plusu un 12 svītrojumu) jeb ieguvis 1446 punktus (balsis).
– Patīkami, ka cilvēki tā uzticas, paldies viņiem par to. Katrā ziņā ir jāstrādā tālāk, darāmo darbu vēl ir daudz, – atzīst Māris Justs. – Lielu pārsteigumu saraksta iekšienē nav, bet vēlētāju dotie plusi un svītrojumi kārtību ir nedaudz pamainījuši. Četriem deputātiem no pieciem jau ir novada deputāta darba pieredze, bet vienam tā būs vēl jāapgūst.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.06.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA