Jūnija sākumā Sarkaņu pagasta Biksērē noslēdzās tēlniecības simpozijs, kurā strādāja četri autori: starptautiski pazīstamais tēlnieks Kārlis Īle, Andris Džiguns no Ērgļiem, Gundars Kozlovskis no Rēzeknes un Maija Puncule no Rīgas.
Simpozijs notika ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Profesionālās mākslas pieejamība Latvijas reģionos" daļēju finansējumu. Diemžēl jau ierastais ugunsskulptūru festivāls pirmsjāņu laikā šogad Biksērē nenotiks.
– Valsts Kultūrkapitāla fondam tika iesniegti divi projekti – tēlniecības un ugunsskulptūru festivāla pieteikums vasaras saulgriežiem, – pastāstīja Sarkaņu pagasta tautas nama „Kalnagravas" direktore Valda Kļaviņa. – Atbalstu guva tēlniecības projekts. Finansiālais aspekts mums lika realizēt tēlniecības simpoziju, jo vairāk tāpēc, ka mākslinieks Kārlis Īle, kas visus šos gadus ir ugunsskulptūru aktivitātes galvenais idejiskais virzītājs, saņēma piedāvājumu jūnija vidū doties uz Ameriku.
Projekta vadītāja uzsvēra, ka daļējais simpozija finansējums noteica četru skulptūru izveidi iecerēto sešu vietā. Toties rezultāts ir lielisks. Autori strādāja no desmitiem rītā līdz vienpadsmitiem vakarā, un radītās koka skulptūras izvietotas divās vietās: Kārļa Īles darbs „Rāvējslēdzējs" un Gundara Kozlovska objekts „Lielais loms" vietu atraduši pie Sarkaņu pagasta tautas nama „Kalnagravas", savukārt Maijas Puncules skulptūra „Kārumnieks" un Andra Džiguna darbs „Runājošie koki" izlikti Biksēres parkā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.06.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto